info@televizyonajansi.com 0216 486 10 26

 

Spot Reklam


 

 

Reklam kuşakları içerisinde yer alan genelde, dublaj, hareketli bir görsel ve müzikten oluşan tanıtım türüdür. Hem işitsel hem de görsel olarak kullanılırlar. TV reklamlarının büyük bir kısmını bu tanıtımlar oluşturur. Süre sınırı yoktur. Dilerseniz 3 dilerseniz 200 sn süreli reklam spotu hazırlayıp yayınlayabilir siniz. Tabi buradaki maliyetlerin saniye birim fiyatları üzerinden olduğunu da unutmamak gerekir.

Spot reklam fiyatları öğrenmek için ajans firmamızla iletişime geçiniz.

Program veya dizi aralarında yayınlanır, jenerikten sonra başlayarak ful ekran gösterilen tanıtım türlerinden birisidir. Spot tanıtımının içeriği markanın talep ve isteklerine uygun olarak değişebilir. Yalnızca seslendirme veya animasyon kullanılarak hazırlanabilir yada senaryo oluşturulup profesyonel oyuncularla çekim yapılarak hazırlanabilir.

Dizi ve programların arasında yayınlandığı için bu türlü tanıtımlar seyircinin televizyona odaklandığı zamanlarda gösterilir. Bu sebepten spot tanıtımların tesir etkisi fazla olur.  Markaların ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak amaçlı seyircilere ulaştırmak istediği mesajı başarıyla sunan araçlardan birisidir.

Spot reklamlardan beklenilen etkinin gerçekleşmesi için uzman bir ekipçe hazırlanması önemlidir. Diğer türlü hazırlanan tanıtımlar firmanın boşa giden zaman ve parasına ek olarak Marka imajı ve algısına zarar verebilir.

Firma tanıtımlarının kısa ve uzun vadede iki etkisi oluşur. Kısa vadede hedef kitleye sunulan ürün veya hizmetleri satın almaya yönlendirmek amacı vardır. Uzun vadede tanıtımı gerçekleştirilen söz konusu hizmetlerin özellikleri ve avantajları anlatılmak suretiyle talep oluşturma amacı taşır.

Her iki şekilde ortak sunum amacı marka hizmetlerinin tüketimini arttırmaktır.  Bu sebepten spot tanıtımların büyük özen ve titizlikle istenilen mesajı doğru aksettirmek suretiyle hazırlanması gerekir.

Spot Reklam Nedir?


 

İyi bir spot reklam hızlı ve tesiri etkili olmalıdır. Ek olarak tanıtım süresini doğru kullanabilmek önemlidir.

Sadece saniyelerle sınırlanan sürede ikna kabiliyeti yüksek görsellerle hazır edilmelidir. Marka/ürün izleyicilere eksiksiz tanıtılmalıdır. Kullanılan görseller vede müzik tanıtımda aksettirilmesi istenen mesajın anlaşılmasını destekleyecek şekilde olmalıdır. Amaç ve araçların karıştırılması durumunda spot tanıtım başarısız olur. Kullanılan yardımcı ögelerin verilmek istenilen mesajın önüne geçmemesi gerek. Verilmek istenilen mesajın sunumunun akılda kalıcı olması gerekir.

Spot çekimleri yapılırken oyuncusundan tutun teknik ekibine uzman olmalı. Tanıtım stratejisinin oluşturulmasından prodüksiyon aşamasına kadarda uzman ekipler çalışma yürütmelidir. Markanın vermek istediği mesajı iyi ve en etkili sunan senaryo çıkış noktasıdır.

Spot reklam nedir ve nasıl olmalıdır.?

Tüketicide merak uyandıracak şekilde sunumu gerçekleşen spot tanıtımları tüketiciye ulaşmada en çok tesir eden yoldur. Bir diğer tv tanıtım türü olan Bant reklam konumuzu`da inceleyin.

Telefon Bilgi
Whatsapp Bilgi