info@televizyonajansi.com 0216 486 10 26
 

TV Reklam Türleri

Spot Reklam

Televizyon tanıtımlarında yer alır, müzikten ve görselden oluşur. Dublaj ve hareketli şekildedir. Hem kulağımıza hem de gözümüze hitap eder. Spot reklamları bir süreye tabii tutulmaz, süre sınırı yoktur.
İsterseniz 5, isterseniz 60 saniye yayınlanabilir. Burda ki fiyatlandırmanın saniye üzerinden hesaplandığını bilmek gerekir.

Bant Reklam

Şerit tanıtım olarak bilinen, program içerisinde ekranın sadece %20 sini kaplayacak şekilde, tanıtım yapılır, buna da bant reklam denir. Program izleyicileri tarafından kapatma şansları çok azdır. İzleyiciye doğrudan ulaşım sağlanır. Bant reklam süreleri 8 veya 10 sn şeklinde yapılır. İçlerinde en çok tercih edilen süre ise 8 sn olanıdır. Maliyetleri, kuşak tanıtımlara göre %20 ve %30 arasında daha fazladır.

TV Sponsorluk

Yayın içi sponsor çalışmalarıdır. Süresi 5 saniyedir.
İçeriği ise; devam ediyor, devam edecek ve sundu jeneriklerinden oluşmaktadır. Sponsor çalışmaları genellikle programların başında başlar. Jeneriği ise x marka bu programı sunar şeklindedir veya X marka’nın sunduğu program, dizi başlıyor, 
devam edecek veya sundu şeklinde oluşur.

Ürün Yerleştirme

Program içerisinde, dolaylı şekilde veya aleni olarak herhangi bir marka adından söz edilmesi durumudur. Burada dijital olarak, programda bir yerde veya, markanın afişi veya logosu gibi göze hitap eden, akılda kalıcı şekilde yayınlanır. Örnek verecek olursak; istediğiniz bir dizi içerisin de oyunlar tarafından ürün kullanılır ve üründen bahsedilir, şeklinde oluşmaktadır.
Telefon Bilgi
Whatsapp Bilgi